Krótka historia męskiego dorastania

Przez miliony lat chłopcy osiągali przedstawione wcześniej cele w różnych formach krótkiego okresu dorastania. Uczyli się zasad i umiejętności z naszego punktu widzenia nieskomplikowanych i niedoskonałych. Poznawali sposoby duchowego kontaktu z bogami, zasady postępowania z płcią przeciwną, reguły komunikacji społecznej oraz swój zawód – przede wszystkim łowiectwo. Większość z nich zresztą poznała tajniki polowania przed wkroczeniem w wiek dojrzewania.
Wraz z rozwojem kultury proces uczenia się stawał się coraz bardziej złożony. Chłopcy uczyli się zabijania nie tylko zwierząt, ale i innych ludzi. Umiejętność ta jest dopracowywana do dzisiaj – w formie zabawy mieczami i pistoletami oraz coraz większej uwagi skierowanej na media, prześcigające się w kreowaniu zabójców. Uczyli się także złożonych reguł dotyczących prokreacji, w związku z upowszechnieniem się systemu polimonogamicznego jakieś sto do dziesięciu tysięcy lat temu. Uczyli się różnych form życia duchowego, przechodząc od kultu duchów zwierząt do pojęć bardziej abstrakcyjnych.

Witam, mam na imię Magdalena i chciałabym zaznajomić Cię jak w życiu może pomóc Ci edukacja wyższa. Jeśli posiadasz w sobie chęci nauki, serdecznie zapraszam Cię do lektury tego bloga 🙂

historia

error: Content is protected !!